Yukarı
Çık

Haber

sektörde

13.YIL

kuruluş:2007

BÜYÜK KOLAYLIK » Cep telefonunuzdan SMS ile e-posta işlemleri

Tüm hosting paketlerimizde SMS ile kolaylıkla e-posta oluşturabilir, unutulan şifrenizi hosting paneline girmeden anında yenileyebilirsiniz.
"Hosting Paketleri"mizi inceleyiniz...

Web Sitesi Yaptırılırken Bilinmesi Gerekenler

Son beş yılda internet kullanma oranı neredeyse on kat artmıştır. Çağımızda artık internette yer almayan işletmeler, rakipleri ile aynı ortamda bulunamamakta ve müşterilerini kaybetmektedirler. Bu nedenle işletmelerin web sitesi oluşturma ihtiyacı doğmuştur.
►[Dinle]

E-posta Adres Seçimi ve Kullanımı

Firmalar İçin Alan Adının Önemi

Mobil Web Sitesi Tasarımının Önemi

Google Aramalarında Üst Sıralarda Çıkmak

Firmaların Web Sitesi Zorunluluğu

Son beş yılda internet kullanma oranı neredeyse on kat artmıştır. Çağımızda artık internette yer almayan işletmeler, rakipleri ile aynı ortamda bulunamamakta ve müşterilerini kaybetmektedirler. Bu nedenle işletmelerin web sitesi oluşturma ihtiyacı doğmuştur.

İnternet ortamında yer almak, e-postalarınızı kullanmak için öncelikle alan adı(domain) ve web alanı(hosting) hizmetlerinin aktif olması gerekmektedir. Eğer web sitesi yaptırmak istiyorsanız web sitesi tasarım hizmeti de almanız gerekir.

Alan Adı (Domain)

Alan adı, sizin ya da firmanızın internetteki kimliğini ifade eder. interbim.com alan adına bir örnektir. Alan adı seçimi önemlidir. Alan adınızın firma unvanınıza ve işinize uygun olması gerekir ayrıca akılda kalıcı ve kısa olmasına dikkat edilmelidir.

Web Alanı (Hosting)

Web alanı, web sitenizin yayınlanması ve e-postalarınız için internet ortamında size ayrılan yerdir. Web alanı seçerken ne kadar hızlı olduğuna, güvenliğine ve en fazla ne kadar ziyaretçi kaldırabileceğine dikkat edilmesi gerekir.

Web Sitesi

Firmanızın, kurumunuzun, şahsınızın imajını, misyonunu ve vizyonunu yansıtan bir tanıtım yoludur. Yani sanal ortamdaki kartvizitiniz anlamına gelmektedir.

Html Tabanlı Siteler

 • Html tabanlı sitelerin sayfaları daha hızlı yüklenir.
 • Fiyatları diğerlerine göre daha uygundur.
 • Güncellemesi kolaydır.

Arama Motoru Uyumlu Siteler

 • Html tabanlı sitelerdir.
 • Gerektiği yerlerde flash animasyonlar kullanılabilir.
 • Arama motoru uyumu ile daha fazla kullanıcının size ulaşma imkânı artar.

Flash Tabanlı Siteler

 • Flash tabanlı sitelerde, eğer sayfalarınız fazlaysa site yavaşlayabilir.
 • Güncellemesi zordur.
 • Fiyatları diğerlerine göre yüksektir.
 • Kullanıcıyı görsel olarak etkiler.
 • Arama motorlarına uygun bir tasarım tarzı değildir.

Web Sitesi Güncelleme

Web sitenizin tamamlanmasıyla beraber güncel tutulması da gerekir. Web sitenizde yapılacak yenilikler kullanıcılarda merak uyandırır bu da web sitenizin daha fazla ziyaret edilmesi anlamına gelir. Web siteniz, içeriğine göre haftalık, aylık ya da yıllık sürelerde güncel tutulur.

Web sitesi güncellemeleri ile;

 • Ürünleriniz ya da hizmetleriniz düzenlenir.
 • Firmanızın güncel haberleri girilir.
 • Fuar seminer gibi aktivitelerinizin fotoğraf albümleri oluşturulur.
 • Kampanyalarınız yayınlanır.

Arama Motoru Uyumu (Özellikle Google)

Web sitenizin arama motorlarına uygun şekilde tasarlanması arama motorlarında üst sıralarda çıkmasında etkendir. Arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmak, web siteniz hakkında hiçbir bilgi sahibi olmayan kullanıcıların da web sitenizi bulmasını sağlar.

Dil Seçeneği

Web sitenizin uluslararası alanda da tanınmasını istiyorsanız diğer dillerde de destek vermesini sağlayabilirsiniz. Web sitenizin çoklu dil desteği olması ziyaretçilerinizin sayısını arttıracaktır.

 

Sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

Çetin YILMAZ

İhsaniye Mah. Ödül Sok. No:18/1 D:31
Bostancı Gül Apt. Nilüfer / BURSA

Tüm Hakları Saklıdır.
Copyright © 2007 - 2020 İnterbim

Tel : 0850 226 16 00
F : facebook.com/interbim - T : twitter.com/interbim

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasıdır. Destek talepleri bu saatler içinde iletisim@interbim.com adresine gönderilir. Gönderilen talepler en geç 5 iş günü içinde sonuçlandırılır ve sonuçlar e-posta ile bildirilir. Bu saatler dışında gönderilen talepler, bir sonraki iş gününde işleme konulur. 0850 226 16 00 numaralı telefonumuz ile sadece bilgilendirme hizmeti verilmektedir. Tüm destek talepleri sadece iletisim@interbim.com üzerinden alınmaktadır.