HOSTİNG KARŞILAŞTIR » "Karşılaştırmalı Hosting Paketleri"mizi inceleyiniz. Örneğin 5 e-posta adresim için 5GB web alanı istiyorum.

BÜYÜK KOLAYLIK » Cep telefonunuzdan "SMS Komutları" ile hosting işlemleri... Örneğin SMS ile kolaylıkla e-posta oluşturabilirsiniz.

Filezilla Dosya Transferi

Filezilla programı ücretsiz olarak temin edebileceğiniz geliştirilmesi devam eden bir FTP programıdır.

hizmetler Bursa merkezlidir
...
Filezilla Dosya Transferi

ÖNEMLİ:Buradaki bilgiler "bilgilendirme" amaçlıdır.

Telefon ve e-posta ile destek sadece müşterilerimiz içindir.

Filezilla programını Program Arşivi bölümümüzden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

FTP protokolü ile sunucuya bağlanabilmek için bilinmesi gerekenler:

Sunucu Adresi (Host Address) : ftp.siteniz.com

Bağlantı Numarası (Port Number) : 21

Kullanıcı Adı (Username) : ftp kullaniciadi

Şifre/Parola (Password) : ftp paro1a

1. Ana Bilgisayar (Address) kutucuğuna web sitenizin FTP adresini yazınız. Örneğin: ftp.siteniz.com

2. Sitenize ait ftp giriş bilgilerini kullanaak Kullanıcı Adı (User) kutucuğuna kullanıcı adınızı, Parola (Password) kutucuğuna parola/şifrenizi yazınız.

3. Port adresi olarak 21 girmelisiniz. Hızlı Bağlan (Quick Connect) düğmesini tıklayarak FTP hesabınıza hemen bağlanabilirsiniz.

4. Yukarıdaki resimde bulunan sayılara karşılık gelen açıklamaları takip ediniz.

1 - Bu listede FTP programınız ve FTP hesabınız arasında bağlantının kurulmasıyla ilgili bilgiler gelecektir. Bağlantının gerçekleşip gerçekleşmediğini bu listeden takip edebilirsiniz.

2 - Bu bölüm sizin yerel bilgisayarınızdaki dizinleri gösteren kısımdır.

3 - Bu bölüm 2 numaralı maddede anlatılan dizinlerde bulunan dosyaların ve alt dizinlerin gösterildiği kısımdır.

5 - Bu bölüm 4 numaralı maddede anlatılan dizinlerde bulunan dosyaların ve alt dizinlerin gösterildiği kısımdır.

6 - Yerel bilgisayardan sunucuya dosya gönderme ya da sunucudan yerel bilgisayara dosya indirme işlemlerinin durumlarını bu bölümden takip edebilirsiniz.

FTP hesabınıza sorunsuz bir biçimde bağlandığınızda karşınızda gözüken dizinler sizin web sitenizin yayınlama dizinleridir. public_html dizini içine girmeli ve web sitenizi bu dizin içine yüklemelisiniz.

Dosyaların Gönderileceği Yer

Sunucuya FTP ile bağlanıldığında, size tahsis edilen disk alanının içine girmiş olursunuz. İlk bağlanılan yer sahibi olduğunuz dizin ve dosyaların listesini içerir. Bu bölümdeki dizinler web sitenizin sağlıklı çalışması için gereklidir. Sistem tarafından oluşturulan ve aşağıda listelenen bu ana dizinleri

KESİNLİKLE SİLMEYİNİZ. Ancak bu dizinler içindeki mevcut veya sizin aktardığınız dosya ve dizinleri kullanılmadığı zaman silebilir veya değiştirebilirsiniz.

public_html web sayfanızın tüm içeriğinin gönderileceği dizindir. Ana sayfanız olmasını istediğiniz dosyanın adı index.htm, index.html veya index.php olmak zorundadır. Aksi takdirde ana sayfanız olmadığından web siteniz görüntülenemeyecektir.

public_html/cgi-bin dizini web sayfanızda kullandığınız her türlü cgi-perl scriptlerinin yüklenmesi gereken dizindir. Cgi-Perl scriptlerinde dikkat edilmesi gereken dosya izinleride bulunmaktadır. Gerekli bilgiyi kullanmak istediğiniz cgi-perl scriptinin README veya INSTALL dosyaları içerisinde bulabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2007 - 2024 İnterbim

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasıdır. Destek talepleri bu saatler içinde adresine gönderilir. Gönderilen talepler en geç 5 iş günü içinde sonuçlandırılır ve sonuçlar e-posta ile bildirilir. Bu saatler dışında gönderilen talepler, bir sonraki iş gününde işleme konulur. 0850 226 16 00 numaralı telefonumuz ile sadece bilgilendirme hizmeti verilmektedir. Tüm destek talepleri sadece üzerinden alınmaktadır.