Yukarı
Çık

Haber

sektörde

13.YIL

kuruluş:2007

BÜYÜK KOLAYLIK » Cep telefonunuzdan SMS ile e-posta işlemleri

Tüm hosting paketlerimizde SMS ile kolaylıkla e-posta oluşturabilir, unutulan şifrenizi hosting paneline girmeden anında yenileyebilirsiniz.
"Hosting Paketleri"mizi inceleyiniz...

İnternetten Güvenli Alışveriş

İnternetin hayatımıza girmesi ile alışveriş alışkanlıklarımızı da değiştirmiştir. Alışveriş deyince sadece bir ürünün alınması algılanmamalıdır. İnterneti kullanarak kısa bir süre içinde ve yerinizden kalkmadan tüm ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
►[Dinle]

E-posta Adres Seçimi ve Kullanımı

Firmalar İçin Alan Adının Önemi

Mobil Web Sitesi Tasarımının Önemi

Google Aramalarında Üst Sıralarda Çıkmak

Firmaların Web Sitesi Zorunluluğu

İnternetin hayatımıza girmesi ile alışveriş alışkanlıklarımızı da değiştirmiştir. Alışveriş deyince sadece bir ürünün alınması algılanmamalıdır. İnterneti kullanarak kısa bir süre içinde ve yerinizden kalkmadan tüm ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödeme, aidat ödeme gibi işlemler bunlar arasında bazılarıdır.

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde nasıl ki pos cihazı kullanılıyorsa internet üzerinden yapılan alışverişlerde de sanal pos kullanılmaktadır.

İnternetten alışveriş korkulacak bir şey değildir, artık çok da güvenli hale gelmiştir. 3D (3 boyutlu güvenlik) ödeme sistemi ile telefona gelen onay mesajı ile ödeme gerçekleştirilebilir. Güvenli bir alışveriş için bu özelliğe sahip olan sitelerden alışveriş yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şey, bankanızla görüşüp kartınızı sadece 3D ödeme sistemine açtırabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılacak alışverişlerde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Güvendiğiniz bir firmanın web sitesini kullanmaya dikkat ediniz.
  • Alışveriş yapılacak sanal mağazanın iletişim bilgilerinin net bir şekilde verildiğine ve aktif olarak kullanıldığına dikkat ediniz.
  • Web sitesinde gizlilik politikası ve hizmet sözleşmesi bölümünün olup olmadığına dikkat ediniz, zamanınız varsa okuyunuz.
  • Şifrelenmiş web siteleri üzerinden işlemler gerçekleştiriniz. Kredi kartı bilgilerinizi vereceğiniz sayfanın adres çubuğunda "HTTP://" yerine "HTTPS://" olmasına ya da kullandığınız tarayıcıya bağlı olarak ekranın altında yer alması gereken bir kilit ikonunun olup olmadığına dikkat ediniz.
  • Zaten bankalar SSL sistemi olmayan e-ticaret sitelerine onay vermemektedir. Şifrelenmiş web siteleri girmiş olduğunuz bilgileri şifreleyerek karşı tarafa göndermektedir.
  • Kredi kartınıza bağlı sanal kart da oluşturabilirsiniz. Bunun amacı sadece internet alışverişlerinde kullanılacağı için size özel yanınızda taşımayacağınız görünmeyen bir karttır. Ayrıca bu sanal kartınızın da limitini siz belirleyebilirsiniz. Alışveriş yapmadan önce sanal kartınızın limitini değiştirebilir alışverişinizin bitince tekrar sıfırlayabilirsiniz.
  • Bu arada normal kredi kartınızı sanal alışverişlere kapatabilirsiniz. Bu şekilde kredi kartınızı kaybetmedikçe güvenli bir şekilde normal alışverişlerinizi yapabilir, sanal kartınızla ise limitinizi ayarlayarak sadece sanal alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Mail Order sistemini kullanmamaya çalışınız. Kredi kartı alışverişlerinde ister pos ister sanal pos olsun sizden kredi kartı bilgileriniz bir belge ile istenmekte ve imzalamanız gerekmektedir. Unutmayın ki bir belgeye yazılan bilgiler herkes tarafından görülebilir.

 

Sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

Çetin YILMAZ

İhsaniye Mah. Ödül Sok. No:18/1 D:31
Bostancı Gül Apt. Nilüfer / BURSA

Tüm Hakları Saklıdır.
Copyright © 2007 - 2020 İnterbim

Tel : 0850 226 16 00
F : facebook.com/interbim - T : twitter.com/interbim

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasıdır. Destek talepleri bu saatler içinde iletisim@interbim.com adresine gönderilir. Gönderilen talepler en geç 5 iş günü içinde sonuçlandırılır ve sonuçlar e-posta ile bildirilir. Bu saatler dışında gönderilen talepler, bir sonraki iş gününde işleme konulur. 0850 226 16 00 numaralı telefonumuz ile sadece bilgilendirme hizmeti verilmektedir. Tüm destek talepleri sadece iletisim@interbim.com üzerinden alınmaktadır.