Yukarı
Çık

Haber

sektörde

14.YIL

kuruluş:2007

BÜYÜK KOLAYLIK » Cep telefonunuzdan SMS ile e-posta işlemleri

Tüm hosting paketlerimizde SMS ile kolaylıkla e-posta oluşturabilir, unutulan şifrenizi hosting paneline girmeden anında yenileyebilirsiniz.
"Hosting Paketleri"mizi inceleyiniz...

Firmaların Web Sitesi Zorunluluğu

İşletmelerimiz için şeffaflaşmayı ve kurumsallaşmayı öngören Yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK), web sitesini zorunlu kılmaktadır.
►[Dinle]

E-posta Adres Seçimi ve Kullanımı

Firmalar İçin Alan Adının Önemi

Mobil Web Sitesi Tasarımının Önemi

Google Aramalarında Üst Sıralarda Çıkmak

Firmaların Web Sitesi Zorunluluğu

İşletmelerimiz için şeffaflaşmayı ve kurumsallaşmayı öngören Yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK), web sitesini zorunlu kılmaktadır.

Tüm şirketler web sitesi yaptırmak zorunda değildir. Bu tasarı sadece sermaye şirketlerini kapsamaktadır. Sermaye şirketleri;

  • Sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler
  • Limited şirketler
  • Anonim şirketleri

Yeni TTK 2012 yılının temmuz ayında yürürlüğe girecektir. Tasarıya göre tüm sermaye şirketleri tasarının yasalaşmasından itibaren 3 ay içinde web sitesi yaptırmak zorundadır. Kanuna uymayarak web sitesi yaptırmayan şirketler 6 aya kadar hapis ve 300 güne kadar adli para cezasına çarptırılacaktır.

Ancak web sitesini yaptırmak yetmiyor. Sitenin içeriğinin de yasaya uygun şekilde olması gerekmektedir. Ticari sır niteliği taşıyan bilgiler hariç;

  • Şirketçe yapılması gereken ilanlar
  • Finansal tablolar
  • Denetleme raporları
  • Halka açık şirketlerde hissedarların bilmesi gereken tüm bilgilerin web sitesinden yayınlanması gerekmektedir.

Web sitesinin desteği fatura ve sözleşme dahilinde kurumsal bir firmadan alınmalıdır. Aksi halde sitenin kurallara uygun yapılmadığı kabul edilecektir.

 

Sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

Çetin YILMAZ

İhsaniye Mah. Ödül Sok. No:18/1 D:31
Bostancı Gül Apt. Nilüfer / BURSA

Tüm Hakları Saklıdır.
Copyright © 2007 - 2021 İnterbim

Tel : 0850 226 16 00
F : facebook.com/interbim - T : twitter.com/interbim

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasıdır. Destek talepleri bu saatler içinde iletisim@interbim.com adresine gönderilir. Gönderilen talepler en geç 5 iş günü içinde sonuçlandırılır ve sonuçlar e-posta ile bildirilir. Bu saatler dışında gönderilen talepler, bir sonraki iş gününde işleme konulur. 0850 226 16 00 numaralı telefonumuz ile sadece bilgilendirme hizmeti verilmektedir. Tüm destek talepleri sadece iletisim@interbim.com üzerinden alınmaktadır.