Yukarı
Çık

Haber

sektörde

13.YIL

kuruluş:2007

BÜYÜK KOLAYLIK » Cep telefonunuzdan SMS ile e-posta işlemleri

Tüm hosting paketlerimizde SMS ile kolaylıkla e-posta oluşturabilir, unutulan şifrenizi hosting paneline girmeden anında yenileyebilirsiniz.
"Hosting Paketleri"mizi inceleyiniz...

Firmalar İçin Alan Adının Önemi

Alan adı (yani domain) firmalar için internetteki markaları demektir. Alan adınızın kısa, etkili, yaptığınız işi veya firmanızı anlatan kelime ya da kelimelerden oluşmalıdır.
►[Dinle]

E-posta Adres Seçimi ve Kullanımı

Firmalar İçin Alan Adının Önemi

Mobil Web Sitesi Tasarımının Önemi

Google Aramalarında Üst Sıralarda Çıkmak

Firmaların Web Sitesi Zorunluluğu

Alan adı (yani domain) firmalar için internetteki markaları demektir. Alan adınızın kısa, etkili, yaptığınız işi veya firmanızı anlatan kelime ya da kelimelerden oluşmalıdır. Alan adınızın kısa olması akılda kalınmanızı ve kolay bulunmanızı sağlar.

Alan adlarında ilk gelen alır yöntemi uygulanmaktadır. Her alan adı Google gibi arama motorlarında listelenmeyebilir. Bu yüzden alan adı sorgulaması için kesin sonuç alacağınız yerler "Alan Adı Sorgulama" siteleri olmalıdır.

Google, Yandex gibi arama motorları için en önemli etken alan adınızdır. Bu nedenle sizi anlatan kelimelerle arama yapıldığında arama motorlarında üst sıralarda çıkma şansınız artacak ve ziyaretçi (müşteri) sayınız artacaktır.

Türkiye ve dünya genelinde .com uzantısı diğer uzantılara göre %75'lik bir oranla en çok kullanılan alan adı uzantısıdır. "com" ingilizcede "ticari" anlamına gelen "commercial" kelimesinin kısaltılmışıdır. İstediğiniz alan adının .com uzantısı dolu ise .com.tr uzantısını da tercih edebilirsiniz. .com.tr belirli belgeler karşılığında verildiğinden Türkiye'deki müşteriler açısından daha güvenilir gözle bakılmaktadır.

İstediğiniz alan adının hem .com hem de .com.tr uzantısı boşta ise her ikisini almanız sizin için çok daha yararlı olacaktır. Alan adınızın .com'u ya da .com.tr'si sizde değil ise bunları yazıp giriş yapan ziyaretçiler siz olduğunuzu düşünüp başka bir web sitesine yönlendirilecektir.

İhsaniye Mah. Ödül Sok. No:18/1 D:31
Bostancı Gül Apt. Nilüfer / BURSA

Tüm Hakları Saklıdır.
Copyright © 2007 - 2020 İnterbim

Tel : 0850 226 16 00
F : facebook.com/interbim - T : twitter.com/interbim

Çalışma saatlerimiz hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasıdır. Destek talepleri bu saatler içinde iletisim@interbim.com adresine gönderilir. Gönderilen talepler en geç 5 iş günü içinde sonuçlandırılır ve sonuçlar e-posta ile bildirilir. Bu saatler dışında gönderilen talepler, bir sonraki iş gününde işleme konulur. 0850 226 16 00 numaralı telefonumuz ile sadece bilgilendirme hizmeti verilmektedir. Tüm destek talepleri sadece iletisim@interbim.com üzerinden alınmaktadır.